Test v podání Aligatora

CF MOTO MT650 a AligatorAVS testík

20190622_104348


Tož lidi většinou jezdí na dovolenou proto, aby si od všeho odpočinuli. Ale já svou dovolenou tak trochu zasvětil své práci, abych mohl zákazníkům podat více informací o motorce CF MOTO MT650 než co se dá dočíst v letáku.


To, že mám na dlouhodobý test CF MOTO GLADIATOR X1000, ví asi spousta lidí a i to, že na kolkách jezdím již nějaký ten pátek. Ovšem na motorce mě moc lidí nevidívalo. Začínal jsem na nich, když mně bylo 15 - ofiko :-) . A tím, že dovozce Journeyman, který již několik let vozí čtyřkolky Gladiátor a jsou u nás velmi oblíbené víme taky , má v nabídce nově také motorky, tím více mne zaujala motorka CF MOTO MT650 a mohu říci, že jsem i mile překvapen .


Takže na jaře jsem si ji dovezl domů, vybalil z bedny a sem tam pojezdil. Pojezdili i zájemci a do léta se tam natočilo něco málo přes dva tisíce km.

Nyní jsem ji vzal na delší výlet. Dopadlo to tak, že za 6 dnů jsem najel 2386 km a počítadlo se zastavilo na 4526 km.


Co se týče cest: tak dálnice byla tak 1% z celkového počtu, převážně sem jezdil jedničky a dvojky. Ale taky byly trojky i čtverky, kde bych si více rozuměl spíše na čtyřkolce než na motorce, bo ta kvalita je vážně místy katastrofická. No a když se teda vydáme na cestu. Tak první den jsem si dal trasu ode mne z AligatorAVS do Orlických hor cca 250 km . Druhý den trasa Orlické hory ,Krásná Lípa - zastávka v Pekelných dolech , super obídek v Doubici a návrat do orlických - cca 550 km. No a kam jinam zajet na kafe než přímo k importérovi čili Journeyman, tím jsem prozradil další den mé cesty takže orlické - Všechromy - orlické cca 350 km. No a dost bylo levé strany republiky. Takže čtvrtý den cesta trochu nahoru a do prava a to jest Polsko a Jeseník. Zajel jsem se podívat na konec světa a zase přes Polsko zpět do Orlických hor a na počítadle dalších cca 350 km. Poté Orlické hory opouštím a přesouvám se až na spodní část republiky- do Českého Rudolce. Během cesty jsem se podíval i na farmu, kde chovají bizony a samo sebou i přímo do restaurace, kde si můžete dát toto masisko aj na talířek. Najeto dalších cca 250 km. No a poslední a pro mne nejdelší cesta byla z Českého Rudolce přes Jižní Moravu , Slovensko a opět k nám zpět na základnu AligatorAVS. Nějak sem se asi zbláznil či co, ale trasa měla něco přes 600 km .


Co se týká ovladatelnosti: tak mi CF MOTO MT650 krásně sedlo. Vše je tam, kde má být, nic nemusím hledat a to je dobře . Brzdy fungují s kombinací ABS skvěle, žádné nepříjemné vlnění či nejistota. Je to ale i o tom, že jsem jel hlavou a né se přerazit. Tím mám na mysli některé střelce, co jezdí suprsporty. Ty by tahle motorka nenadchla .Spotřeba v mém podání cca6 litrů na 100. Rezerva se ozve cca při 200 km, takže ještě se dá něco najet, protože tam zbývá asi 6 litrů do totálního vyjetí nádrže. Co se týká zrychlení či pružnosti: tak do 140 je motor nádherně pružný a živý, pak je to o něco línější. Na druhou stranu je povoleno jen 130 a to jen na dálnici :-)


Za celou tuto dobu sem nemusel řešit sebemenší problém s technikou, až na urvaný držák na kameru, tu jsem ale naštěstí už měl schovanou… takže pohoda. Co mne trochu vadí, je horší čitelnost displeje v některém úhlu při svitu sluníčka a v určitých otáčkách mi někde rezonuje plast u kolen. Jinak naprostá spokojenost a nebojím se říci, že to bude dobrá konkurence daleko dražších motorek na trhu.

Závěrem bych dodal že CFMOTO MT650 je pohodlná krásně ovladatelná a hravá motorka a je s ní spoustu zábavy a hodilo by se tady rčení za málo peněz hodně muziky.No a taky že s CF MOTO klidně až na Konec Světa.20190625_131555

Test CFMOTO 650MT

LINK na kompletní fotogalerii

20190627_193733


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

aligatoravs.cz

kontaktujte nás

Aleš Vajďák - AligatorAVS

Neubuz 80

76315 Slušovice

E: info@aligatoravs.cz

T: +420 777 002 800

sociální sítě